http://vitelco.com.tr/images/VITELCO/SOCIAL/en.png http://vitelco.com.tr/images/VITELCO/SOCIAL/en.png

Büyük Veri ve Cloud Çözümleri

buyuk2

Geçmişten günümüze kadar gelen süre içerisinde, yeni teknoloji ve uygulamaların çoğalmasıyla,  bilgi günden güne artmıştır ve Big Data(Büyük Veri) olgusu karşımıza çıkmıştır

Yeni teknolojiler ve uygulamalar ortaya çıkmaya devam ettikçe, Depolama alanının büyüklüğü ne olursa olsun, günümüzde bu büyüklüğü doldurmaya yetecek miktarda veri sürekli artan bir hızla oluşucaktır. Artan veri artışıyla beraber; veriye erişimi etkinleştirme, veri yeterliliği ve veri güvenliği Şirketlerin dikkate alması gereken önemli unsurlar olucaktır. Daha iyi, daha hızlı ve daha bilinçli kararlara yol açmadıkça bilgiye erişim anlamsızlaşmaktadır.

Artan veri hacmi, çeşitliliği, ve çok hızlı veri oluşumu karşısında geleneksel teknolojiler yeterli olmamakta ve veri karmaşıklığı gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunları öncelikli olarak tecrübe eden Google; açık kaynak kodlu Hadoop Framework’ünü oluştururak alternatif teknolojiler arasında en ciddi çözümü yaratmıştır. Google’ın önderliğinde yaratılan Hadoop; Facebook ve Yahoo’da da çalışırlığı test edilmiştir.

Büyük veri, doğru analiz metodları ile yorumlandığında şirketlerin stratejik kararlarını doğru bir biçimde almalarına, risklerini daha iyi yönetmelerine ve innovasyon yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Vitelco Danışmanlık Big Data konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek,  akademik ve  proje deneyimine sahip uzman kadrosuyla danışmanlık hizmetleri ve çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Vitelco, dijital dönüşüm sürecindeki gelişmeleri yakından takip ederek en güncel ve etkili çözümlerde uzmanlığını sürekli olarak artırmayı hedeflemektedir. Vitelco, Amazon Web Services iş ortağı olarak, Amazon Web Services (AWS) bulut çözümleriyle müşterilerine bulut tabanlı hizmetler sağlamaktadır.

AWS bulut servisleri, geniş bir portföyde ihtiyaca göre esnek ve ölçeklenebilir hizmetler sunarak, işletmelerin altyapı maliyetini ciddi oranda azaltmakta ve iş süreçlerini hızlandırmalarına olanak sağlamaktadır. Vitelco, AWS’in sunduğu kolay kullanımlı ve üstün performanslı bulut servisleri ile müşterilerinin ihtiyacına yönelik hizmetleri en kaliteli ve hızlı şekilde sunmaktadır. Vitelco, AWS Bulut servislerindeki uzmanlığı ile müşterilerinin uçtan uça tüm BT maliyetlerini düşürerek, operasyonel ve yönetim ihtiyaçlarına en uygun bulut çözümlerini esnek, güvenilir, kolay kullanılabilir şekilde sunmaktadır.

İletişim

Vitelco Bilişim Hizmetleri A.Ş
  info(@) vitelco.com.tr
  +90 212 366 58 09 
  +90 212 286 39 24 
  Head Office:Maslak Mah. Bilim Sokak, Sun Plaza Blok No:5/A İç Kapı No :13 Sarıyer/ - İstanbul 34485 Türkiye.
  R&D Office :Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark İkitelli OSB Mahallesi Teknopark Sk No:1 Başakşehir /İstanbul

Vitelco Google Map